Hip-hop nadał życie Graffiti ?

Hip Hop, a graffitiNa subkulturę hip-hopową składa się wiele różnych elementów – jednym z jej wyróżników jest graffiti. Jest ono uznawane przede wszystkim jako forma ekspresji tego stylu muzycznego. Graffiti ma swoje początki w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to gangi w Nowym Jorku stosowały je do oznaczania swojego terytorium.

Graffiti to zbiorcze określenie na różnego rodzaju elementy wizualne, na przykład takie jak rysunki, podpisy, obrazy, które są umieszczane w przestrzeni publicznej bądź też prywatnej. Są one tworzone z użyciem różnorodnych technik, zwykle anonimowo, często nielegalnie, niemniej jednak w ostatnich latach graffiti zyskało na wartości i stało się w wielu miastach ozdobą – jest ono wykorzystywane do dekoracji murów budynków.

Istnieje wiele różnych form graffiti oraz technik jego wykonywania. Należą do nich między innymi Style-Writing, czyli inaczej tagowanie – najprostsza i najbardziej rozpoznawalna forma graffiti, która polega na malowaniu imion lub pseudonimów. W ten sposób twórcy rozprzestrzeniają swoje imiona lub pseudonimy i w ten sposób zdobywają popularność. Także wykonuje się graffiti poprzez użycie specjalnych szablonów przygotowywanych wcześniej. Graffiti jest włączane również do szeroko rozumianej sztuki.

Chociaż posiadanie puszki z farbą nie jest obowiązkowym wyposażeniem każdego hip-hopowca, to jednak jako ważny element subkultury malowanie graffiti cieszy się dużym powodzeniem i przyciąga wielu zainteresowanych kreowaniem w ten sposób przestrzeni miejskiej.