Hip-hop w odzieży i stylizacji

Hip-Hop StylizacjaNa subkulturę hip-hopową składa się wiele różnych elementów – to w szczególności takie jak rymowanie – rap, DJ-ing, B-boying, graffiti czy też beatbox. Również ważnym elementem jest odpowiedni ubiór, który pozwala na rozpoznanie miłośników hip-hopu już z daleka.

Styl hip-hopowców jest zasadniczo tożsamy ze stylem charakterystycznym dla społeczności skejtów. Są to wobec tego szerokie spodnie o obniżonym stanie, często noszone na biodrach, obszerne bluzy z głębokimi kapturami, luźne dresy, czapki z daszkiem, czyli generalnie odzież „na luzie”. Oprócz tego są to koszulki t-shirt z różnego rodzaju nadrukami, spodenki za kolana, obuwie sportowe – głównie popularnych marek. Oczywiście, ubrania występują również w wersjach przeznaczonych dla kobiet, które zainteresowane są tego rodzaju stylem.

Obecnie działa wiele firm odzieżowych, które zajmują się projektowaniem i szyciem odzieży wpisującej się w subkulturę hip-hopową. Są to również firmy polskie, które cieszą się dużym uznaniem. Ich kolekcje można oglądać na stronach internetowych, natomiast nabywać zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych – w większych miastach działają sklepy skoncentrowane w szczególności na kulturze hip-hopowej. Ubrania tego rodzaju można także nabyć w większości popularnych sklepów sieciowych skierowanych do młodzieży.

Dzięki doborowi odpowiedniej odzieży osoby związane z subkulturą hip-hopową mogą od razu rozpoznać się w tłumie i w ten sposób także odczuwają przynależność do swojej grupy, co stanowi ważny jej wyróżnik.